Dziekujemy! Zadzwonimy do Ciebie o wybranej porze.
Chcesz, żebyśmy do
Ciebie oddzwonili?
TAK

W dniach 7-9 listopada 2014 r. odbył się już XXXIX Kongres Grupy WGN. Kongres, pod hasłem ” Czas dla profesjonalistów”, miał miejsce w malowniczym Ciechocinku, w Hotelu Austeria – Conference & SPA.  Kongres rozpoczął się Uroczystą Galą WGN, w trakcie której odbyła się ceremonia rozdania Wyróżnień Specjalnych za rok 2014 dla najlepszych pośredników.

Decyzją Kapituły WGN Laureatami Wyróżnień Specjalnych zostali:

Rafał Kampczyk i Krzysztof Badan z WGN Sosnowiec za Odkrycie Roku

Lidia Dołhan z WGN Wrocław za Profesjonalizm i Sukcesy Zawodowe

Piotr Gałązka z WGN Szczecin pl. Lotników za Spektakularną Metamorfozę i Sukcesy Zawodowe

Dyplomy oraz nagrody wręczali Prezes WGN Leszek Michniak oraz Trener Biznesu Grażyna Białopiotrowicz.

Następny dzień poświęcony był już na intensywne podwyższanie wiedzy i profesjonalizmu wszystkich Uczestników Kongresu. Wykłady trwały od godz. 9.00 do 18.50 i stanowiły ogromną porcję wiedzy, teoretycznej i praktycznej, dotyczącej działania biura nieruchomości w aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Założeniem wykładów – zgodnie z hasłem Szkolenia – było przekazanie Uczestnikom informacji pozwalających na uzyskanie bezpieczeństwa transakcji, zwiększenie zysku, w tym zwiększenie ilości umów na wyłączność, nawiązania jak najlepszej współpracy z deweloperami, jak najlepszej prezentacji ofert. Tradycyjnie na Kongresie osobny blok był poświęcony zagadnieniom prawnym – co wobec rewolucyjnych zmian w systemie prawnym dotyczącym rynku nieruchomości stało się konieczne.

Do uczestnictwa w Kongresie zaproszeni zostali wybitni wykładowcy.

W pierwszym dniu Grażyna Białopiotrowicz – Trener Biznesu, Specjalista w zakresie kreowania wizerunku medialnego, omówiła etapy kontaktu z Klientami oraz sztukę skutecznej rejestracji umowy na wyłączność w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami. Wiedza przekazana na tym szkoleniu pozwoli Uczestnikom na zwiększenie liczby zawieranych umów na wyłączność, co zawsze przekłada się na zwiększenie satysfakcji Klienta i lepszą współpracę z biurami nieruchomości. Umowy na wyłączność to najlepsza forma współpracy, pozwalająca na najszybsze doprowadzenie do realizacji transakcji. Ponadto w tym bloku szkoleniowym omówiono szczegółowo zagadnienia związane z pozyskiwaniem Klientów i poprawnej z nimi współpracy.

Następnie Joanna Kochanowska – bardzo szeroko omówiła temat aranżacji pod klucz. Aranżacje pod klucz to nowy produkt WGN, pozwalający na jeszcze szerszą i bardziej kompleksową obsługę Klienta. Aktualnie Biura WGN mogą oferować Klientom nową usługę, związaną z wyremontowaniem, wykończeniem i wyposażeniem zakupionej nieruchomości.

Marta Kawecka – Prawnik WGN, przedstawiła niezbędne zapisy w umowach pośrednictwa, w związku ze zbliżającym się wejściem w życie Ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta. Ustawa ta wprowadza kolejną już w tym roku rewolucyjną zmianę w funkcjonowaniu biur nieruchomości. Wprowadza ona nową definicję umowy zawartą poza lokalem przedsiębiorstwa, nakłada na przedsiębiorcę nowe obowiązki w relacjach z konsumentami. Ponadto ustawa ta wprowadza rewolucyjną zmianę w rękojmi dotyczącej nieruchomości. Wszyscy Uczestnicy kongresu zostali szczegółowo zapoznani z postanowieniami nowej ustawy, dzięki omówieniu po kolei jej poszczególnych zapisów. Po wykładzie odbyła się burzliwa dyskusja Uczestników, w czasie której wykładowca odpowiadał na pytania i wątpliwości związane z omawianą regulacją prawną.

W kolejnym bloku szkoleniowym, Prezes Europejskiego Instytutu Nieruchomości – Jacek Kolibski omówił na co inwestorzy zwracają uwagę przy zakupie nieruchomości oraz przedstawił jak przygotować biznesplan zwrotu inwestycji. Wykład ten zawierał ogromną liczbę praktycznych, konkretnych i szczegółowych informacji, wartych do zastosowania w każdym biurze nieruchomości. Doświadczenie wykładowcy i jego wiedza teoretyczna są zawsze gwarantem najwyższej jakości tego szkolenia.

Na koniec pierwszego dnia, Szymon Mętel – Architekt, zaprezentował najciekawsze realizacje i trendy nieruchomości w Polsce i na Świecie.

Drugi dzień Kongresu to kolejny dzień intensywnych wykładów.

Dzień ten rozpoczął się wystąpieniem laureatów Specjalnego Wyróżnienia: Rafała Kampczyka i Krzysztofa Badana. Przedstawili oni zasady dobrego opisu nieruchomości, pozycjonowania ofert w wyszukiwarce google oraz praktyczne rady dotyczące przygotowania nieruchomości przed wykonaniem zdjęć. Ten wykład to szczególnie ważny element szkolenia. Doradcy ds. Nieruchomości odnoszący spektakularne sukcesy przedstawili praktyczne wskazówki, i zasady pozwalające na jak najlepszą prezentację nieruchomości na zdjęciach i wysokie wypozycjonowanie oferty w internecie. Każdy Klient biura nieruchomości chciałby widzieć swoją nieruchomość na pięknym zdjęciu i na wysokiej pozycji w wyszukiwarce internetowej – jest to gwarancja szybkiej transakcji.

Kolejny blok szkolenia przeznaczony był na wykład Bolesława Meluch – Doradcy Zarządu Związku Banków Polskich. Wykładowca podsumował 10 miesięcy funkcjonowania Programu MDM.

Na zakończenie szkoleń, w ostatnim bloku, Prezes Grupy WGN – Pan Leszek Michniak przedstawił analizę sukcesów i porażek w obrocie nieruchomościami. Tego typu wiedza pozwala nauczyć się jak unikać błędów innych biur nieruchomości i jak korzystać ze skutecznych rozwiązań, gwarantujących szybkie transakcje, zadowolenie Klientów i profesjonalizm. Wykład poparty był konkretnymi przykładami, szczegółowo omawianymi wraz z przedstawieniem odpowiedniego komentarza. Na wykładzie przekazano wiedzę bazującą na statystykach, doświadczeniu w pozycjonowaniu ofert oraz wiedzy dotyczącej poprawnych opisów, umieszczania zdjęć i właściwego obiegu dokumentów w biurze nieruchomości.

Krzysztof Badan

Właściciel | Starszy Doradca

Polecamy również
posrednik nieruchomosci katowice
4 kwietnia 2019Rynek nieruchomości

Nagroda "Broker Roku WGN" 2018

CZYTAJ
posrednik nieruchomosci katowice
2 czerwca 2017Rynek nieruchomości

Nagroda "Broker Roku WGN" 2016

CZYTAJ